Trening siłowy dla początkujących - najważniejsze zasady.

Trening siłowy dla początkujących - najważniejsze zasady.

Celem treningu siłowego, jak wskazuje sama nazwa, jest poprawa siły mięśnia, a także jej masy. Efektem tego stanu jest wzmocnienie organizmu, poprawa samopoczucia, a przede wszystkim wyglądu sylwetki. Zanim jednak sięgniesz po hantle, poznaj najważniejsze zasady, którymi powinieneś się kierować, aby uzyskać najlepsze efekty. 

Zaczynając swoją przygodę z obciążeniem, musisz poznać podstawowe zasady, bez których Twój trening nie ma racji bytu. Oto najważniejsze zasady, które powinieneś znać.

Stwórz swój plan. 

Najgorsze co można zrobić to zabrać się za trening bez żadnego planu. Jeśli jesteś osobą początkującą, ułożenie go powinno być Twoim pierwszym krokiem. Ułóż swój, indywidualny plan treningu i wykonuj go przez następne 2 miesiące, do momentu, aż sam zauważysz, że dane obciążenie nie jest już dla Ciebie męczące. 

Nie wybieraj się z motyką na słońce. 

Rozpoczynając swoją przygodę z treningiem siłowym, zacznij od prostych ćwiczeń. Martwy ciąg czy przysiad ze sztangą pozwolą Ci wzmocnić mięśnie, a także przyspieszy postępy. Warto wiedzieć, że takie ćwiczenia wyzwalają najlepsza odpowiedź anaboliczną, czyli najlepiej stymulują mięśnie do pracy. 

Odpowiedni strój to podstawa. 

Zapewnij sobie lekki i komfortowy ubiór, aby nie utrudniał on ćwiczeń. Lekki przewiewny t – shirt, wygodne dresy czy szorty i odpowiednie obuwie. 

Myśl, przelej na papier. 

Wszystko, co chcesz wprowadzić w praktyce, zapisz na kartce. Stwórz sobie dziennik, w którym rozpiszesz dokładny plan ćwiczeń, łącznie z uwagami i Twoimi celami. Łatwiej będzie Ci kontrolować postępy. 

Wykonuj pomiary. 

Zanim zaczniesz ćwiczyć, dokładnie się zmierz i zapisz wyniki. Dzięki temu będzie Ci lepiej zauważać postępy. 

Treningi to nie wszystko. Zadbaj też o dietę. 

Zadbaj o zdrową i zbilansowana dietę. Sam wysiłek jest fajnym elementem zdrowego stylu życia, ale nie osiągniesz dobrych wyników, jeśli nie połączysz wszystkiego razem. 

Podsumowując, trening siłowy jest coraz bardziej doceniany. Dzięki niemu możemy lepiej popracować nad swoją sylwetką i ładnie wyrzeźbić mięśnie. Ważne jest jednak, aby był przemyślany i odpowiednio zaplanowany, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. 

Zostaw odpowiedź