Działanie spalaczy tłuszczu

Działanie spalaczy tłuszczu

Podstawą odchudzania jest dieta i odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach mając zapas gotówki i odpowiednie chęci, można bezproblemowo przyśpieszyć i ułatwić cały proces z wykorzystaniem specjalnych środków odchudzających, zwanych często spalaczami tłuszczu.

Jak działają spalacze ?

Prędzej czy później okres redukcji czeka każdą osobę, która rozpoczęła przygodę z siłownią. A z redukcją związany jest temat spalaczy tłuszczu! Naprawdę są tak skuteczne czy to tylko marketing? Czy warto?

Sama nazwa „spalacz” brzmi bardzo przekonująco, wręcz groźnie. Środek, który potrafi skoncentrować się na tkance tłuszczowej i doprowadzić do jej samoistnego spalania? Jest to znacznie uproszczony obraz, ale faktem jest, że spalacze tłuszczu dzięki obecności składników takich jak kofeina czy synefryna mogą doprowadzić do przyśpieszenia procesów potrzebnych przy utracie tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, że przy nieodpowiedniej diecie połykanie nawet najdroższych pigułek będzie bezużyteczne.

Czy suplementy naprawdę spalają tłuszcz?

Nie ma co zawierzać reklamom i marketingowym opracowaniom, łudząc się, że kolorowa pigułka jest w stanie zastąpić dobry trening czy dietę. Tzw. spalacze tłuszczu, to nie jest magiczna fasolka, której zażycie samo w sobie pozwoli w cudowny sposób wyrzeźbić sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że środki te nie działają. Składniki takie jak ekstrakty z zielonej, czarnej i białej herbaty, kofeina, kwas chlorogenowy czy kapsicyna faktycznie nasilać mogą spalanie tłuszczu m.in. poprzez zwiększenie zużycia energii na proces termogenezy, czyli – produkcji ciepła i włączenie ich w trakcie kuracji odchudzającej może być jak najbardziej zasadne. Nie w każdym wypadku jednak ich przyjmowanie jest potrzebne.

Kiedy nie warto stosować spalaczy tłuszczu?

Rozpoczynanie redukcji od zakupu suplementów nie jest najlepszym pomysłem i świadczy raczej o nieprawidłowym dobieraniu priorytetów. W porównaniu do roli jaką odgrywają wysiłek fizyczny i dieta, wpływ spalaczy tłuszczu na końcowy efekt uznać należy za kosmetyczny. Na samym początku bezwzględnie należy skoncentrować się na podstawach i unikać tematów zastępczych, niepotrzebnie absorbujących uwagę. W szczególności osoby z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej nie powinny zawracać sobie głowy spalaczami, bo na początku redukcji są po prostu zbędnym dodatkiem.

Po suplementy klasyfikowane jako „termogeniki” najkorzystniej jest sięgać po pewnym okresie redukcji, kiedy potencjał diety i treningu ulegnie pewnemu osłabieniu. Środki te włączone w odpowiednim momencie mogą pomóc przełamać spowolnienie lub stagnację w kuracji odchudzającej, sprzyjając zwiększeniu intensywności treningów, nasilając wydatkowanie energii i przyspieszając tym samym redukcję tłuszczu. Pamiętaj, nic nie zastąpi odpowiedniej i zbilansowanej diety.

Zostaw odpowiedź