Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Wiosna to nie tylko sezon, w którym wyciągamy rowery. To także czas, kiedy na mieście zaczyna pojawiać się coraz więcej rolkarzy. Kiedyś częściej sięgały po nie dzieci, ale obecnie także dorośli chętniej po nie sięgają. Jakie zalety ma jazda na rolkach? Czy dużo kalorii spalamy w trakcie takiej jazdy?

Ten sport nie tylko doskonale wzmacnia ciało, ale również działa relaksująco. Możemy zrzucić z barków cały stres i napięcie, które towarzyszyło nam w ciągu dnia. Oto kilka najważniejszych zalet jazdy na rolkach.

  1. Dobry trening i spalanie kalorii.

To dobry sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Godzina jazdy na rolkach pozwala spalić nawet do 700 kcal. Oczywiście najlepsze spalanie jest wtedy, gdy utrzymujemy tętno na stałym poziomie i czujemy zmęczenie. Dobre efekty daje jazda 2-3 razy w tygodniu, przy utrzymywaniu tętna na poziomie 130.

  1. Bezpieczne dla stawów.

Mimo że godzinna jazda na rolkach jest prawie tak samo efektywna, jak bieganie to nie obciąża stawów. Zwłaszcza gdy ruch jest płynny, jednostajny.

  1. Poprawiają wydolność organizmu.

Jazda na rolkach należy do treningu cardio, a co za tym idzie, nabieramy lepszej kondycji. Taki trening dobrze wpływa na serce i ciśnienie krwi. Nasze komórki dostają większą ilość tlenu i mogą sprawniej funkcjonować.

  1. Smuklejsza sylwetka.

Nie da się ukryć, że jazda na rolkach korzystnie wpływa na wygląd sylwetki. Nasze ciało staje się smuklejsze i bardziej ujędrnione. Ta informacja jest szczególnie ważna dla Pań, ponieważ ten rodzaj sportu bardzo dobrze wysmukla uda i łydki. Podczas jazdy na rolkach ćwiczymy również mięśnie grzbietu i brzucha, ponieważ to one pomagają nam utrzymać równowagę.

  1. Redukcja napięcia i stresu.

Jazda na rolkach pomaga się rozluźnić i odstresować. Po dniu pełnym obowiązków trening na rolkach pomaga nam zapomnieć o problemach. Nie ma lepszego sposobu, który nie tylko znosi napięcie, a dodatkowo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Podsumowując, jeżdżąc na rolkach, miło spędzamy wolny czas, poprawiamy sylwetkę i zdrowie. Pamiętaj, że po ciężkim i stresującym dniu, taka jazda potraf przynieść ukojenie. Nie wierzysz? Przekonaj się na własnej skórze.

_____________________

Zostaw odpowiedź