Pomysły na trening z czworonożnym przyjacielem

Pomysły na trening z czworonożnym przyjacielem

Pomysły na trening z czworonożnym przyjacielem


W Internecie krąży mnóstwo filmów przedstawiających wspaniale wytresowane psy, uprawiające ze swoim właścicielem fitness. O ile przeciętnego czworonoga trudno będzie przekonać do tego, by podskakiwał czy machał nogą równolegle ze swoim panem, to można go zaangażować do wykonywania szeregu innych aktywności, które właścicielowi posłużą jako trening.


Nie tylko spacer w parku


Spacer po okolicznych terenach zielonych to absolutny klasyk w psim grafiku. Regularnie uprawiany na dłuższych dystansach może być dobrym sposobem na wypełnianie noworocznego postanowienia o większej aktywności fizycznej. Niemniej jednak, jest wiele innych sposobów na spalanie kalorii (i to w większych ilościach!).


Na wspólnych ścieżkach
Jeżeli posiadasz psa, który ma niespożyte pokłady energii, zabierz go ze sobą w trasę! Pokonujcie wspólnie kolejne kilometry. Wybór formy należy do Ciebie: możesz wybrać się ze swoim psem na górską wędrówkę, na jogging, a jeżeli jest naprawdę pobudliwy – to nawet na rower.
Joga z psem


Z bardziej statycznych aktywności, które jednak mogą zaangażować mięśnie całego Twojego ciała, warto wyróżnić jogę. To rodzaj treningu dla właścicieli psów starszych lub schorowanych – pies będzie uczestniczył w Twoim treningu, choć sam nie będzie musiał w żaden sposób się wysilać. Będzie po prostu leżał na macie obok, podczas gdy Ty możesz w skupieniu wykonywać kolejne figury jogi.
Ku pamięci właściciela psa


Zanim wybierzesz się ze swoim przyjacielem na trening, który wymaga od Ciebie większego samozaparcia i zmęczy Cię dużo bardziej niż spacer w parku, pamiętaj, że na Twojego psa zadziała tak samo. Upewnij się, że Twój czworonóg będzie na to gotowy – nie przemęczaj go.

Zostaw odpowiedź