Najgorsze diety na świecie!

Najgorsze diety na świecie!

Dzisiaj poznamy najgorsze diety na świecie . Czy przynoszą skutki, czy mogą tylko zaszkodzić?. Niestety, zapominamy o fakcie, że zbędnych kilogramów nie nabawiłyśmy się w tydzień, więc i w tydzień nie damy rady zdrowo się ich pozbyć. Po jakie kontrowersyjne diety nie warto sięgać, jakie konsekwencje niosą za sobą?.

Najgorsze diety na świecie:

Głodówka

Głodówka prowadzi do spowolnienia metabolizmu, zaburzeń hormonalnych, hipoglikemii, niedoboru składników odżywczych. Może prowadzić do omdleń, zaburzeń rytmu serca, wypadania włosów, odwodnienia, brzydkiego wyglądu skóry, paznokci a prowadzona bardzo długo do wycieńczenia i śmierci. Głodówka jest niebezpieczna, zdarza się że jest prowadzona pod okiem lekarza z powodów zdrowotnych, przed zabiegami lekarskimi itp, nigdy jednak nie sięgajmy po nią sami, choćby nie wiem jak bardzo zależało nam na schudnięciu. 

 Octowa

Spożywamy ocet zamiast posiłków. Kiedyś łączono ocet z wodą, dziś stosuje się do tego celu ocet jabłkowy. Dieta ta ma prowadzić do oczyszczenia organizmu. Niestety, skutkuje również wymiotami, biegunkami, zakwaszeniem organizmu. Wszystko to może spowodować poważne uszkodzenia przewodu pokarmowego, żołądka, wątroby, odwodnienie, zmiany hormonalne, wycieńczenie i w skutkach śmierć.

Tasiemcowa

Polega na spożyciu jaj tasiemca, który rozwijając się następnie w organizmie żywi się tym, co mu dostarczymy, jednocześnie powodując nasze niedożywienie i utratę wagi. Tasiemiec może ulokować się w różnych miejscach naszego przewodu pokarmowego, doprowadzając tym do uszkodzenia narządów wewnętrznych, skrajnego wyniszczenia organizmu a nawet śmierci. Najczęściej stosowana jest przez młode, niedoświadczone i nieodpowiedzialne dziewczyny.

Wacikowa

 Zamiast posiłków spożywamy waciki nasączone sokiem, koktajlami energetycznymi itp. Waciki następnie pęcznieją nam w brzuchu, prowadząc do uczucia sytości. Nie dość, że kaloryka takich posiłków jest znikoma, to dodatkowo wyniszczamy nasz układ pokarmowy, możemy doprowadzić do szybkich wrzodów żołądka, wacik może przykleić się nam w przewodzie pokarmowym . Dodatkowo jedząc waciki łykamy mnóstwo substancji chemicznych, Jednym słowem dieta ta prowadzi do wyniszczenia organizmu oraz w skutek tego… śmierci.

Śpiącej królewny

Zamiast jeść, kładziemy się spać , przesypiamy głód . Stosowane są  często dodatkowe środki nasenne i farmaceutyki by wprowadzić się w stan snu pomimo uporczywego głodu . Dieta ta oczywiście może bardzo zaszkodzić naszemu zdrowiu – rozregulować cykl dobowy, spowolnić metabolizm, odbić się na stanie przewodu pokarmowego i zmienić poziomy hormonów w naszym organizmie. Dodatkowo stosowane farmaceutyki mogą powodować skutki uboczne, uzależnienie a w połączeniu z brakiem pożywienia i dostarczanych kalorii nawet zapaść. 

Parowa

Jedna z najbardziej idiotycznych diet świata. Polega na wdychaniu pary z gotujących się posiłków. Stworzono nawet odpowiedni zestaw do inhalacji, który ma pomóc nam w tym procederze. Nie jemy więc… nic , to w zasadzie głodówka więc wiadomo jak się może skończyć . 

Alkoholowa

Czy jest skuteczna – raczej nie ma takiej możliwości, ponieważ alkohol sam w sobie jest kaloryczny, więc wypijając jego duże ilości spożywamy naprawdę dużo kcal, do tego nie dostarczamy odpowiedniej ilości makroelementów takich jak białko czy tłuszcze. Duża ilość spożywanych węglowodanów może mieć wpływ na produkcje insuliny w naszym organizmie i doprowadzić do cukrzycy. Spożywanie dużych ilości alkoholu będzie prowadziło również do uzależnienia i uszkodzenia wątroby, co może zakończyć się śmiercią.

Kontrowersyjne, najbardziej absurdalne niebezpieczne dla zdrowia, najgorsze diety świata. Czy utrata kilogramów jest aż tak ważna dla ludzi że sięgają po te metody ? Co uważacie ? Piszcie.. komentujcie ..czekamy na wasze opinie. 

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty:

Dieta na 37 dni z Treningiem na 60 dni za 140 zl   HIT !

Dieta 30 dniowa- 70 zl

Trening 30 dniowy- 80 zl

https://mam-forme.pl/pakiety

Nasze najnowsze artykuły: 

https://mam-forme.pl/

Zostaw odpowiedź