Najczęstsze błędy treningowe

Najczęstsze błędy treningowe

Według lekarzy treningi mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób, takich jak rak, depresja i zawał serca. Poza tym treningi wzmacniają zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jeśli ćwiczysz bez pomocy dobrego trenera fitness, jesteś bardziej podatny na częste błędy treningowe. Oto 5 błędów, których powinieneś unikać.

 

1. Cele treningu
Jakie są twoje cele treningowe? Bez względu na to, co chcesz osiągnąć, ćwicząc, sesje treningowe powinny składać się z trzech etapów: rozgrzewki, ćwiczeń i fazy rozciągania.
Większość ludzi koncentruje się na drugiej fazie, co jest błędem. Rozpoczęcie treningu bez rozgrzania ciała jest złym pomysłem. Jeśli nie rozgrzejesz się przed sesją treningową, możesz zranić mięśnie (Co jest bardzo często mylone z zakwasami).. Faza rozciągania jest równie ważna dla regeneracji Twojego ciała,poniżej podam parę przykładów:

zalety rozciągania po treningu to:
– zmniejszenie napięcia mięśniowego,
– zwiększenie jakości i elastyczności mięśni,
– przeciwdziałanie przykurczom mięśni,
– zwiększenie ukrwienia wokół mięśniowego i szybkości regeneracji mięśnia, co przekłada się na mniejszy DOMS, który potocznie, choć błędnie, określany jest jako zakwas..

2. Nie rozgrzewanie przed każdą sesją
W fazie rozgrzewki informujesz swój układ nerwowy o fizycznym stresie, jaki przejdzie. Ten etap pomoże Twojemu ciału zapobiegać przedwczesnemu zmęczeniu i omijaniu uderzeń serca.
Faza rozgrzewki jest ważniejsza, jeśli masz zamiar wykonać ćwiczenia treningowe o wysokiej intensywności interwałowej, takie jak CrossFit lub sprint. Nawet jeśli masz zamiar ćwiczyć o umiarkowanej intensywności, powinieneś ogrzać się, ponieważ spowoduje to lepszy przepływ krwi przez całe ciało.

 

3. Wykonanie ćwiczeń w niewłaściwy sposób
Po skokach w bok lub martwym punkcie, niektórzy ludzie skarżą się na ból w dolnej części pleców. Niektórzy uważają, że to bolesność mięśni i nie należy traktować ich jako czegoś poważnego. Chodzi o to, że powinieneś nauczyć się rozróżniać między bólem mięśni a bólem stawów.
Najczęściej może wystąpić ból stawów, jeśli wykonujesz ćwiczenie w niewłaściwy sposób. W niektórych przypadkach może również prowadzić do obrażeń. Dlatego ważne jest, aby uzyskać wskazówki od trenera fitness.

4. Przyleganie do tego samego rodzaju ćwiczeń
Czy twoje treningi są nudne? Jeśli tak, to czas na zmianę naszego planu ćwiczeń. Robienie tych samych ruchów w kółko może utrudnić osiągnięcie pożądanych rezultatów.
Na przykład, jeśli uprawiasz jogging codziennie, powinieneś zmienić trasę. Możesz też zwiększyć lub zmniejszyć szybkość zmiany.

 

5. Ignorowanie innych części ciała
Ciało ludzkie nie jest prostą maszyną. Działa na różnych poziomach w tym samym czasie. Dlatego powinieneś robić treningi, które będą działały w wielu obszarach twojego ciała. Skupianie się na tych samych częściach może spowodować utratę równowagi ciała. W rezultacie twoje ciało słabnie i nie widzisz pożądanych rezultatów.
Dlatego sugerujemy wybór zestawu ćwiczeń, które będą działać na wszystkie ważne części ciała, które ludzie zwykle ignorują.
Oto kilka typowych błędów treningowych, które popełnia większość ludzi. Jeśli nie chcesz sprawić sobie przykrości podczas ćwiczeń, sugerujemy unikanie tych błędów. Mamy nadzieję, że teraz będziesz mógł w pełni wykorzystać swoje ćwiczenia.

Zostaw odpowiedź