Masaż bańką chińską – czy warto?

Masaż bańką chińską – czy warto?

Ten rodzaj masażu początkowo wykonywano w gabinetach kosmetycznych. Obecnie bez problemu możesz również zrobić go w domu. Która z nas nie szuka sposobu na uporanie się ze skórką pomarańczową? Pewnie każda. Otóż bańka chińska może pomóc w tej walce. Zobacz, co warto wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz.

Kiedyś bańki stawiano zwłaszcza w przewlekłych infekcjach. W miejscu ich przyłożenia zwykle pojawiał się siniak, co stymulowało układ odpornościowy do wytworzenia makrofagów. To one zajmują się niszczeniem drobnoustrojów i potęgują odpowiedź immunologiczną.

Masaż bańką chińską – kilka ważnych informacji.

Okazuje się, że ten rodzaj masażu pomaga na więcej problemów, niż tylko cellulit. Dodatkowo ujędrnia skórę i pomaga wymodelować sylwetkę. Cały zabieg wspomaga złuszczanie naskórka, dlatego też powierzchnia skóry staje się gładka. Efekty widoczne są już po 3 zabiegach. Masaż ma także charakter relaksacyjny, dlatego sprawdzi się w stanach napięcia mięśniowego, bólu pleców czy mięśni.

Jak wspomnieliśmy, do wykonania takiego masażu potrzebujesz jedynie silikonowych baniek, które bez problemu dostaniesz w sklepie internetowym lub drogerii. Koszt jednej sztuki zwykle oscyluje w okolicach od 30 do 50 zł.

Warto zaznaczyć, że pierwszy raz warto oddać się w ręce wykwalifikowanej osoby. Taki masaż można wykonać samodzielnie w domu, pod warunkiem, że dokładnie wiemy jak go przeprowadzić, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Masaż bańką chińską – wskazówki.

Wybierając bańkę, pamiętaj, aby jej wielkość była odpowiednia do masowanego miejsca, a także do Twojej dłoni. Dzięki temu łatwiej będzie Ci utrzymać chwyt, zwłaszcza że cały zabieg wymaga nieco większego nakładu sił.

1. Przed jego wykonaniem warto wziąć prysznic, aby oczyścić skórę.

2. W następnym kroku masowane partie należy posmarować oliwką. Najlepiej taką, która będzie bogata w składniki odżywcze oraz takie, które będą stymulowały krążenie. Należą do nich kofeina, cynamon czy l – karnityna.

3. Następnie przyłóż bańkę do ciała i mocno ściśnij, aby wytworzyło się podciśnienie i bańka mogła przyssać się do skóry.

4. Każdą partię ciała należy masować około 15-30 minut. Poddawanie się takiemu masażowi co 3 dni, pomoże nam uzyskać najlepsze rezultaty. Optymalnie jest wykonać od 10 do 12 takich zabiegów.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki zabieg. Przede wszystkim należy go unikać u osób starszych z uwagi na zmniejszoną elastyczność skóry. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:

  • nowotwory
  • żylaki
  • choroby z autoagresji
  • choroby zakaźne
  • wiek (np. dzieci poniżej 12 roku życia)
  • ciąża
  • menstruacja
  • niektóre schorzenia skóry
  • problemy z krzepnięciem krwi.

mgr Dorota Dziuryk

_______________

Zostaw odpowiedź