Libido, a aktywność fizyczna.

Libido, a aktywność fizyczna.

Libido można zwiększyć dzięki aktywności fizycznej, ale „im więcej trenuję, tym rzadziej mam ochotę na seks”. Zadajemy sobie więc pytanie, jak jest naprawdę? Czy częste treningi korzystnie wpływają na nasze życie seksualne, czy wręcz przeciwnie?

W trakcie treningu w naszym organizmie zachodzi wiele zmian. Zwiększa się produkcja testosteronu i hormonu wzrostu, a także wydzielają się endorfiny. Intensywny wysiłek fizyczny, kropelki potu i feromony unoszące się w powietrzu wręcz rozbudzają nasze zmysły. Jednak niekiedy obserwuje się, że u osób, które codziennie ciężko trenują libido obniża się.

Libido – im większa sprawność, tym lepszy seks!

Okazuje się, że wbrew pozorom osoby, które są sprawne fizycznie mają dużo bardziej udane życie seksualne, niż te, które wcale nie ćwiczą. Aktywni mają większą pewność siebie, ponieważ dbają o swoje ciało i nawet jeżeli w 100 % nie mają satysfakcji ze swojego wyglądu, to widzą jak zmienia się ich sylwetka. Czują się bardziej atrakcyjni, a tym samym zwiększa się ich ochota na flirt i bliższy kontakt.

Co jeszcze zyskasz poprzez ćwiczenia?

  • Sprawność
  • Kondycję
  • Zwiększoną produkcję testosteronu.

Tak więc nie musisz obawiać się, że nie podołasz wymaganiom swojego partnera/partnerki.

Co więcej dzięki większej sprawności stać Cię na dużo większą kreatywność, a to tylko zachęta do łóżkowych zabaw. Ponadto satysfakcja i odczucia są dużo silniej odczuwane.

Libido – czy sport może więc obniżyć naszą ochotę na seks?

Nie do końca. Jeżeli jesteśmy pasjonatami sportu i nasze życie kręci się tylko wokół niego owszem nasze potrzeby seksualne mogą się zmniejszyć. Jest to spowodowane tym, że hobby zaczyna dawać nam spełnienie, poniekąd takie jakiego możemy doznać w sypialni. Z tego też powodu nasze libido może nieco spaść.

Jakie ćwiczenia mogą wzmocnić przeżycia seksualne?

Oto kilka propozycji ćwiczeń, które zwiększą Twoje przeżycia seksualne.

  1. Usiądź na krześle, a między nogi włóż poduszkę. Naprzemiennie napinaj i rozluźniaj mięśnie.

  2. Stań w rozkroku, ugnij kolana a biodra obniżaj tak jakbyś chciała usiąść. Staraj się utrzymywać napięcie, wytrzymaj chwilę w tej pozycji i wróć do pozycji wyjściowej.

  3. Połóż się na macie, unieś biodra, a ręce oprzyj na biodrach. Wypchnij biodra do góry napinając mięśnie miednicy, utrzymaj napięcie i wróć do pozycji wyjściowej.

Każde ćwiczenie wykonuj w kilku powtórzeniach, powoli, zachowując pełne skupienie.

Czy to znaczy, że musimy wybrać pomiędzy udanym życiem seksualnym, a treningami?

Oczywiście, że nie. Jak we wszystkim musimy tylko zachować zdrowy rozsądek i umiar. Intensywny i wyczerpujący trening może obniżyć libido, ale na pewno nie doprowadzi do jego zaniku, więc nie musimy się tego obawiać.

Zostaw odpowiedź