Dlaczego warto trenować zimą

Dlaczego warto trenować zimą

Zima to okres, w którym właściwie całkowicie zakrywamy swoje sylwetki ciężkimi kurtkami i grubymi swetrami. Wiele osób z tego powodu czuje, że z tego powodu można odpuszczać wizyty na siłowni – bo efektów ćwiczeń i tak nie widać gołym okiem. Istnieje jednak znacznie więcej powodów do tego, by nie rezygnować z treningów w okresie zimy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Trenuje się nie tylko dla ciała, ale również dla duszy. Dzięki aktywności fizycznej uwalnianie są endorfiny, które sprzyjają dobremu samopoczuciu i wyprawiają nas w dobry nastrój. Kiedy za oknem szaleje wiatr i pada deszcz  lub śnieg, nic tak nie poprawia nastroju jak dobry trening.

Praca nad sylwetką wymaga czasu

Nawet jeśli głównym powodem ćwiczeń jest kształtowanie sylwetki, którą będzie można pochwalić się w lecie, nie powinno się odkładać treningów na wiosnę. Pozbycie się tkanki tłuszczowej to długotrwały proces, podobnie jak budowanie masy mięśniowej. Żeby móc szczycić się sześciopakiem lub brazylijskimi pośladkami, należy zająć się nimi już w zimie.

Dbaj o ogólną sprawność

Wysoka temperatura i bezchmurne niebo zachęcają do odbywania pieszych wycieczek w górach i przejażdżek na rowerze – dzięki takiej aktywności pozostajemy sprawni i cieszymy się dobrą kondycją. Kiedy podobne zajęcia znikają z planów na weekend, dobrze jest zastąpić je innymi i cieszyć się dobrą formą cały rok. Korzystanie z bieżni mechanicznej i rowerka stacjonarnego nie sprawia takiej przyjemności jak wypad nad jezioro czy piesza wędrówka, ale z pewnością będą procentować, kiedy przyjdzie czas wakacji.

Zostaw odpowiedź