Alkohol – obalamy mity.

Alkohol – obalamy mity.

Alkohol to używka, wokół której urosło wiele twierdzeń na przestrzeni ostatnich lat. Głównie w kontekście tego czym najlepiej go zapijać? Czym zagryzać? A może najlepiej pić na pusty żołądek? W każdym kłamstwie/ micie można znaleźć ziarnko prawdy. Dlatego też dzisiaj wyłuskaliśmy dla Was te najważniejsze informacje.

Alkohol – czym go zapijać?

Ogólnie wiadomo, że niekorzystne działanie alkoholu polega na jego efekcie odwadniającym. Pozbycie się sporej ilości wody z naszego organizmu, jest odpowiedzialne za pojawienie się tzw. kaca. Czy wybrany przez nas rodzaj alkoholu ma na to wpływ? Nie. Jednak to czym go zapijamy już tak. Najkorzystniej w kontekście popularnych „zapojek” wypada…zwykła woda lub sok. Gazowane, słodkie napoje wcale nie są dobrym wyborem, chyba że naszym celem jest wprowadzenie się w szybki stan upojenia alkoholowego. Musujące napoje zwiększają wchłanianie alkoholu w naszym organizmie, dlatego też pijąc drinki na ich bazie, szybciej odczuwamy działanie trunku. Pamiętaj więc, że jeśli chcesz uniknąć kaca na drugi dzień, w trakcie imprezy wypijaj spore ilości wody.

Kawa na otrzeźwienie.

Na pewno nie raz widziałeś, jak w trakcie imprezy serwuje się kawę osobom, które zbyt mocno poczuły alkohol w głowie. Niestety nie jest to dobry wybór, a to za sprawą działania odwadniającego kofeiny. Napar kawy, zwłaszcza u osób, które nie piją jej na co dzień, zwiększy działanie moczopędne i spotęguje działanie odwadniające. Kac na drugi dzień – murowany.

Alkohol, a jedzenie.

O tym, że picie alkoholu na pusty żołądek nie jest dobrym pomysłem, wie już większość osób. Bez żywieniowego podkładu, alkohol momentalnie dostaje się do krwioobiegu. Zanim więc zaczniesz wznosić toast, zjedz coś porządnego.

Podsumowując, alkohol najlepiej zapijać wodą, bez względu, jaki trunek wybierzemy. Nigdy nie pij na pusty żołądek, a jeśli czujesz, że alkohol za bardzo uderzył do głowy, to zamiast sięgać po kawę, po prostu zwolnij tempo.

Z okazji zbliżającego się Nowego 2022 roku życzymy wszystkim dużo zdrowia, dobrej formy i nieugiętej motywacji cały rok!

Zostaw odpowiedź