5 ćwiczeń na jędrny biust

5 ćwiczeń na jędrny biust

Tak, to prawda. Ćwiczeniami nie da się powiększyć biustu. Ale można go ujędrnić i zachować jego młodość na dłużej. Odpowiednie ćwiczenia potrafią zdziałać cuda. Nie jest prawdą, że z brakiem jędrności nic nie można zrobić. Właśnie z tym możemy walczyć. Mam nadzieję, że żadna z Was nie eliminuje ze swoich treningów ćwiczeń na klatkę piersiową. Są one tak samo ważne (powiedziałabym nawet, że ważniejsze) jak ćwiczenia na pośladki, nogi, ramiona czy brzuch. Trenujmy swoje ciało proporcjonalnie. Poznajcie 5 najlepszych ćwiczeń na jędrny biust.

1. POMPKI

Jedno z najlepszych, a zarazem najtrudniejszych ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową (mam na myśli oczywiście kobiety). Pompki nie są zestawem ćwiczeń przeznaczonym tylko dla facetów. Wy także powinniście je wykonywać. Niezależnie od tego jaki wybierzecie rodzaj pompek, to i tak one pomogą Wam ujędrnić Wasz biust. Jeżeli czujecie się na siłach i macie silne ręce, proponuję wykonywać pompki w pozycji męskiej. Panie, które mają słabe ręce powinny wybierać pompki damskie i z czasem wprowadzić do swojego planu treningowego ich trudniejszą wersję.

2. PRZYWODZENIE 

Ten rodzaj ćwiczeń nie tylko wzmocni mięśnie Waszej klatki piersiowej, ale również ręce i plecy. Wystarczy, że jesteś w posiadaniu dwóch ciężarków lub dwóch pełnych butelek wody o tej samej pojemności i od razu możesz zabrać się za ćwiczenia. Pozycja wyjściowa: Opuście ręce wzdłuż tułowia, w dłoniach trzymajcie ciężarki bądź butelki z wodą. Trzymając łokcie blisko tułowia, unoście swoje ciężary do góry, wykonując zgięcie rąk. Pamiętajcie, żeby w trakcie tego ćwiczenia Wasze dłonie były zwrócone wewnętrzną stroną do klatki piersiowej. Wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ćwiczenie zaplanowaną ilość razy.

 

Potrzebujecie urozmaicenia? Nie chcecie wydawać dużych pieniędzy na nowy sprzęt sportowych. Zaopatrzcie się w ekspander lub taśmę fitness. Dzięki nim ćwiczenia nie mają prawa być monotonne i są bardzo skuteczne. Jeden koniec taśmy bądź ekspandera złapcie w jedną dłoń. Przeciągnijcie ekspander bądź taśmę za plecami na wysokości klatki piersiowej. Wolny bok złapcie w drugą dłoń i starajcie się złączyć przed sobą proste w łokciach ręce. Do uzyskania maksymalnego oporu zostańcie w danej pozycji przez około 3 sekundy, wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ćwiczenie zaplanowaną ilość razy.

4. MODLITWA

Kolejne ćwiczenia, które możecie wykonać tak naprawdę wszędzie. Jeżeli macie możliwość, usiedzicie w siadzie tureckim na podłodze. Wyprostujcie plecy. Na wysokości klatki piersiowej złóżcie dłonie tak jak do modlitwy. Jedną dłonią naciskajcie na drugą dłoń. Wykonajcie zaplanowaną ilość powtórzeń.

5. PAJACYK Z CIĘŻARKAMI

Podczas wykonywania tego ćwiczenia pracują mięśnie waszych pleców, rąk oraz klatki piersiowej. Tak jak w przypadku “przywodzenia” musicie zaopatrzyć się w ciężarki bądź butelki z wodą. Złapcie po jednym ciężarku w każda dłoń i stańcie w lekkim rozkroku. Opuście ręce wzdłuż tułowia, pamiętając o lekkim ugięciu łokci. Unoście ręce do góry odchylając je na boki. Wykonujcie to ćwiczenia do uzyskania rąk w pozycji równoległej do podłogi, wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie dane ćwiczenie zaplanowaną ilość razy.

Zostaw odpowiedź