3 minuty ćwiczeń przed snem na nogi

3 minuty ćwiczeń przed snem na nogi

Najważniejszą rzeczą w treningu jest wytrwałość i regularność. Jednak bądźmy szczerzy: codzienne ćwiczenia to nie jest raczej najbardziej ekscytująca rzecz.

O wiele łatwiej jest dążyć do swoich sylwetkowych celów, gdy wiemy, że ćwiczenia nie zajmą nam dużo czasu.

Krótki zestaw ćwiczeń opracowany przez znanego, amerykańskiego trenera Tracy Andersona pomaga pozbyć się złogów tłuszczu na nogach i biodrach, które pojawiają się nawet u szczupłych osób. Dzięki tym ćwiczeniom popracujesz nad wyglądem przedniej, tylnej i wewnętrznej części ud.

Miejsce treningowe: łóżko.

Czas treningu: 3 minuty.

Kiedy ćwiczyć: po przebudzeniu lub przed pójściem spać w nocy.

Częstotliwość: codziennie.

1. Trening przedniej części ud

nogi2

 

Działa na przednią część ud, kolan i brzucha.

 

nogi3

 

Pozycja wyjściowa: połóż się na plecach, z rękami wzdłuż tułowia. Podnieś nogi, aby uzyskać kąt 90 stopni, nie zginając kolan. Podnieś palce. Powinny być przedłużeniem nogi. Zginaj kolana jedno po drugim i wracaj do pozycji początkowej. Utrzymuj kolana razem, a przednią część mięśni ud napiętą.

Ilość powtórzeń: 10 razy dla każdej nogi.

Jak sprawdzić, czy robisz to dobrze: powinieneś odczuwać pieczenie w mięśniach.

Ważne: W pozycji wyjściowej twoje kolana powinny być całkowicie wyprostowane.

 

2. Trening tylnej części ud

 

nogi4

 

Działa na przednią i tylną część ud, kolan i brzucha. To ćwiczenie ma dwie części.

 

nogi5

 

Część pierwsza: połóż się na plecach z nogami w górze i palcami stóp ułożonymi równolegle do ciała. Utrzymuj kolana złączone i zginaj nogi jedna po drugiej.

Ilość powtórzeń: 10 razy dla każdej nogi.

 

nogi6

Część druga: leżąc na plecach, z nogami uniesionymi do góry i lekko ugiętymi kolanami, wykonuj, tzw. świecę, podnosząc pośladki i napinając brzuch wraz z górną częścią nóg.

Ilość powtórzeń: 20.

Jak sprawdzić, czy robisz to dobrze: powinieneś odczuwać napięcie w mięśniach tylnej części ud i uczucie lekkiego pieczenia.

 

nogi7

 

Działa na górną część nóg, pośladków i brzucha.

 

nogi8

 

Pozycja wyjściowa: Leżąc na plecach, trzymaj nogi podniesione i skrzyżowane (prawą nogą umieść na lewej nodze). Obie nogi powinny być napięte i dociśnięte do siebie. Zegnij kolana w boki, a następnie powróć do początkowej pozycji.

Ważne: Twoje nogi zawsze powinny być napięte i przyciśnięte do siebie.

Ilość powtórzeń: 10 razy z prawą nogą w górnej pozycji i 10 razy z lewą nogą w górnej pozycji.

Jak sprawdzić, czy robisz to dobrze: powinieneś odczuwać nacisku nóg, kontrola kolan.

 

 

Nie zapominajmy że bez diety nie będą widoczne żadne efekty !  Dieta to 70 % sukcesu, od diety zależy funkcjonowanie całego organizmu, regeneracji mięśni czy metabolizmu. 90 % kobiet które działają na własną rękę odżywiają się nie odpowiednio lub doprowadzają swój organizm do takiego stanu w którym zaczyna się bronić (wtedy następuje zmniejszenie metabolizmu i zwiększa przyswajalność posiłków nawet o 400% !, co powoduje większe tycie mimo mniejszego spożywania jedzenia w ciągu dnia ) . Dlatego pierwsze o czym powinna Pani pomyśleć to o diecie stworzonej indywidualnie dla Pani, taka która będzie przyjemnością a nie katorgą, taka która nauczy zdrowego odżywiania, potem można myśleć o treningach. Proszę nam wierzyć że żeby zmienić się w kobietę nie do poznania, w taką która będzie przykuwała mnóstwo spojrzeń i zazdrości osiągniętej figury trzeba włożyć trochę pracy i chęci : )).  Aczkolwiek jeżeli stosowała Pani diety wcześniej i nie wychodziły, było to spowodowane czyimś nie doświadczeniem. Mnóstwo jest trenerów i dietetyków, którzy przeszli byle jaki kurs i udają specjalistów, do tego biorą mnóstwo pieniędzy. W pierwszej lepszej siłowni potrafią wziąć od klienta nawet 250 zł za dietę, w której wielcy specjaliści sugerują, że są potrzebne do tego cudowne suplementy! Jeżeli chciała by Pani spróbować z rzetelną firmą, która pomogła setką kobiet, zapraszamy do kontaktu oraz zakupu najtańszej w Polsce diety lub treningu Online !

Zostaw odpowiedź